Te is érintett vagy!
Játék, szerencsejáték, játékszenvedély, szerencsejáték-szenvedély hasonló fogalmak mégis óriási különbségek vannak közöttük. A formájukban, folyamatukban, a rá szánt időben és a következményekben is.
Szenvedélybetegségek
A szenvedélybetegség vagy más néven addikció valamilyen szertől, viselkedéstől való kóros függőség, amely során a személy elveszti a kontrollt a szerhasználat vagy a viselkedés felett, és amelynek káros
Játék és függőség
A játékok különböző formáival az emberek nagyobb része él, igaz, nagy eltérések mutatkoznak annak formájában és mértékében.
A szerencsejáték-függő „totója”
A szakirodalom és a tapasztalatok alapján összeállított tipikus szerencsejátékos „életút” 13 + 1 pontban
Húsz kérdés neked
Felmerült benned, hogy többet foglalkozol a szerencsejátékokkal, mint kellene vagy a játék már túl sok idődet veszi el, kényelmetlen következményei is vannak, netán károkat okoz neked?
„Játékosok”
Az alábbiakban egy sszociális munkás által leírt esetet mutatunk be, hogy átláthatóbb legyen, milyen élethelyzetek, következmények, nehézségek bújnak meg játékfüggő szó mögött.
Hová fordulhatsz?
A szenvedélybetegséggel foglalkozó szervezeteknek, intézményeknek egészen különböző formái, elnevezései vannak, amely a különböző ellátási formák és fenntartók miatt alakultak ki.
Milyen segítséget kaphatsz?
Tanácsadás, információnyújtás, egyéni konzultációk, csoportos foglalkozások, önsegítő csoportok
Játékosvédelmi intézkedések
Az első átfogó – azaz minden hazai szerencsejáték-szervezőre kötelező, illetve a kóros játékszenvedély enyhébb és súlyosabb formáival kapcsolatban is önkéntes eszközöket biztosító – játékosvédelmi rendszer 2016-től működik Magyarországon kormányrendeletben rögzítve.
Függőséggel, játékhasználati zavarokkal foglalkozó szervezetek, intézmények
Elérhetőségek, címlista